W związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka, Urząd Miasta Mysłowice ogłosił konkurs pod hasłem „Zostań Prezydentem Mysłowic”. Tegoroczna edycja skupia się na niezwykle ważnym temacie zdrowia psychicznego młodych ludzi i przebiega pod hasłem: „Zdrowa głowa w zdrowym mieście – jak jako Młodzieżowy Prezydent zadbasz o dobrostan psychiczny młodzieży?”.
Konkurs organizowany jest we współpracy z Młodzieżową Radą Miasta Mysłowice, Mysłowickim Ośrodkiem Kultury, Młodzieżowym Domem Kultury oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.
Do udziału zaproszeni są uczniowie klas ósmych szkół podstawowych oraz młodzież szkół ponadpodstawowych ucząca się w placówkach oświatowych na terenie Mysłowic. Zadaniem uczestników jest przygotowanie pracy konkursowej w formie prezentacji lub plakatu, przedstawiającej pomysły na działania wspierające dobrostan psychiczny młodzieży w mieście.
Prace konkursowe należy składać do 27 maja 2026 roku pocztą na adres Kancelarii Prezydenta Miasta Urzędu Miasta Mysłowice przy ul. Powstańców 1. Możliwe jest również osobiste dostarczenie prac do pokoju 205A.
Spośród nadesłanych zgłoszeń jury wyłoni zwycięzcę, który otrzyma wyjątkową nagrodę – możliwość pełnienia funkcji Młodzieżowego Prezydenta Miasta Mysłowice w dniach 1 oraz 7 czerwca 2026 roku.
Organizatorzy podkreślają, że konkurs ma zachęcić młodzież do aktywnego udziału w życiu miasta oraz zwrócić uwagę na znaczenie zdrowia psychicznego i wzajemnego wsparcia wśród młodych mieszkańców.
Regulamin konkursu dostępny tutaj.







