Mysłowickie siatkarki zagrają w Miami

Siatkarski klub Silesia Volley z Mysłowic otrzymał wyjątkowe zaproszenie do udziału w renomowanym turnieju International Florida Championships – AAU Grand Prix 2026, który odbędzie się w dniach 23–25 maja 2026 roku w amerykańskim Miami. Co istotne, drużyna będzie jedynym przedstawicielem Polski oraz całej Europy podczas tego wydarzenia.

W turnieju wystartuje blisko 3000 zawodniczek i zawodników rywalizujących zarówno w siatkówce halowej, jak i plażowej. Zaproszenie dla mysłowickiego zespołu to efekt jego sukcesów sportowych, aktywnej działalności oraz coraz większej obecności na międzynarodowej scenie.

– To dla nas ogromne wyróżnienie. Możliwość reprezentowania Polski i Europy na tak prestiżowym turnieju jest powodem do dumy. W poprzednich edycjach gospodarzem były między innymi Nowy Jork i Waszyngton, natomiast w tym roku wydarzenie odbędzie się w Miami – mówi Sławomir Pawlak, prezes klubu.

Mysłowicki zespół szykuje się do występu w USA. Wyjazd będzie nie tylko sportowym wyzwaniem, ale także okazją do promocji miasta oraz regionu poza granicami kraju. Klub już intensywnie przygotowuje się do zawodów, jednocześnie planując kolejne działania związane z nadchodzącym sezonem.

– Prowadzimy rozmowy dotyczące przyszłości klubu, jednak na szczegóły przyjdzie jeszcze czas – dodaje prezes Pawlak.

Udział w zawodach w Miami może okazać się jednym z najbardziej przełomowych momentów w historii mysłowickiej drużyny i potwierdzeniem jej dynamicznego rozwoju na arenie międzynarodowej.