fot. Pixabay

Mieszkasz na Śląsku i jesteś osobą zwolnioną z przyczyn dotyczących zakładu pracy, przewidzianą do zwolnienia z tych przyczyn lub zagrożoną zwolnieniem? Właśnie ruszył nabór dokumentów rekrutacyjnych do projektu „Startuj z SPNT III”, dzięki któremu wymienieni mieszkańcy regionu mogą pozyskać 25 tys. zł na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

Projekt „Startuj z SPNT III” realizuje Agencja Rozwoju Lokalnego S.A. w Sosnowcu, operator Sosnowickiego Parku Naukowo-Technologicznego. Oprócz pieniędzy uczestnicy mogą liczyć także na merytoryczne wsparcie w postaci bezpłatnych usług szkoleniowo-doradczych z zakresu zakładania i prowadzenia własnej firmy. – Prowadzenie firmy i praca na własny rachunek to bardzo często dobra alternatywa dla osób, które dotyka problem utraty zatrudnienia. Uczestnictwo w projekcie będzie znaczącym ułatwieniem podczas stawiania pierwszych kroków w prowadzeniu własnego biznesu. Wsparcie specjalistów zwiększy szanse na sukces nowych przedsiębiorców i jednocześnie pozwoli na pozyskanie źródła dochodu osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji – mówi Sara Suchoszek, specjalista ds. administracji i komunikacji w SPNT.

Osoby, które zakwalifikują się do projektu, podczas indywidualnych spotkań z oficerem dotacyjnym przygotują biznesplan i zaplanują, na co wydadzą przyznane im pieniądze, by jak najefektywniej je wykorzystać. Dotacja może zostać przeznaczona na zakup środków koniecznych do rozpoczęcia prowadzenia działalności, jak np. samochód, wyposażenie biura, towar, a także koszty promocji firmy. – Ponadto każdy z uczestników będzie miał możliwość skorzystania ze spotkań doradczych w ramach indywidualnego doradztwa specjalistycznego. Jego zakres tematyczny będzie odpowiadał indywidualnym potrzebom uczestników i będzie ono świadczone przez ekspertów z dziedzin takich, jak prawo, marketing, podatki lub innych, zgodnych z potrzebami danego uczestnika – podkreśla Sara Suchoszek.

Zgłoszenia do projektu są przyjmowane do 13 lipca w Sosnowieckim Parku Naukowo-Technologicznym przy ul. Wojska Polskiego 8. Szczegółowe informacje dotyczące tego, kto może się zgłosić się do projektu, a także jakie dokumenty rekrutacyjne należy złożyć, znajdują się tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Proszę wpisz tutaj swoje imię