Skorzystaj z bezpłatnych porad fachowców w zakresie snu dziecka

0
fot. Johnson's

Twoje dziecko nie może zasnąć? A może często budzi się w nocy? Jak zapewnić maleństwu (i sobie) dobry, spokojny sen? Wiedzę na ten temat zaczerpniecie z bezpłatnych warsztatów „Raz, dwa trzy… Maluch śpi”, które już w najbliższą środę 10 maja odbędą się w Katowicach.

– Darmowe szkolenia są częścią ogólnopolskiej akcji społecznej, która ma na celu szerzenie wiedzy z zakresu pielęgnacji i dbałości o zdrowy sen dzieci. Do współpracy zaproszono fizjoterapeutę Pawła Zawitkowskiego, psycholożkę Martę Żysko-Pałubę i ekspertkę marki Johnson’s Agnieszkę Machnio – mówi Paulina Młyńska ze Spółdzielni PR odpowiedzialnej za promocję wydarzenia. – Eksperci podzielą się z rodzicami swoją wiedzą z zakresu psychologicznych, fizjoterapeutycznych i pielęgnacyjnych sposobów na senny rytuał, a także zaprezentują wyniki międzynarodowych badań przeprowadzonych we współpracy z pediatrami – dodaje.

Z wykorzystaniem międzynarodowych badań marka Johnson’s stworzyła prosty, trzystopniowy rytuał na dobranoc. Metoda, której skuteczność potwierdzono klinicznie, zakłada multisensoryczną triadę następujących po sobie czynności: kąpieli, masażu i wyciszenia poprzedzającego zaśnięcie dziecka. Po tygodniowym stosowaniu rytuału dzieci spały średnio do godziny dłużej, a czas ich nocnego czuwania skrócił się do 32%.

– Problemy ze snem u małych dzieci są powszechne. Dotyczą takich tematów, jak zbyt częste wybudzanie się, przedłużające się usypianie, zbyt krótkie drzemki, nocne wędrówki czy oszałamiające koszmary senne. Skala wspomnianych trudności swoją siłą rażenia dotyka nie tylko dzieci, ale też rodziców. Niewyspany maluch jest rozdrażniony i niesforny. Trudniej mu nawiązywać kontakty z innymi. Jest mniej ciekawy świata, na czym cierpi rozwój intelektu. Deficyt snu to nie tylko występowanie zakłóceń pamięci, koncentracji uwagi, ale także niższa odporność i gorszy wzrost ciała – mówi psycholożka Marta Żysko-Pałuba. Dodaje również, że wśród opiekunów nieśpiących maluchów zwiększa się ryzyko wystąpienia depresji. Kolejną negatywną konsekwencją jest również zaburzenie więzi rodzic-dziecko.

Warsztaty „Raz, dwa, trzy… Maluch śpi” odbędą się 10 maja w hotelu Angelo przy ul. Sokolskiej 24 w Katowicach w godz. 16-20. Aby się na nie zapisać, wystarczy wejść na stronę www.johnsons.babyonline.pl/zapisy. Pozostały jeszcze wolne miejsca, ale ich ilość jest ograniczona, więc spieszcie się!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here