Gofry za miłe gesty w Katowicach!

0
Fot. Nadesłano

W najbliższy weekend, 13 i 14 grudnia, na Placu Szewczyka przy Galerii Katowickiej zatrzyma się gofrobus. Każdy kto wykona jakiś miły gest lub powie życzliwe słowo, otrzyma cieplutkiego gofra z cukrem pudrem zupełnie za darmo!

Ten nietypowy pojazd zawita do stolicy Śląska dzięki internautom, którzy oddając głosy, wywalczyli jego przyjazd. Akcja dzielenia się życzliwością swój początek miała rok temu w Krakowie i Wrocławiu, gdzie została przyjęta z ogromnym entuzjazmem, dlatego organizatorzy postanowili kontynuować pomysł. Tym razem poprosili internautów o wybór lokalizacji i padło na Katowice.

Aby otrzymać pysznego gofra wystarczy odrobina chęci i życzliwości. Trzeba przede wszystkim przyjść w weekend między godz. 11 a 19 na Plac Szewczyka i powiedzieć komuś nieznajomemu lub bliskiej osobie coś miłego. Można również uczynić jakiś miły gest w kierunku tych osób. Dodatkowo, jeśli ktoś nie może doczekać się zimy, ma możliwość naciśnięcia dużego czerwonego guzika znajdującego się na gofrobusie i przekonać się, co takiego się wydarzy.

Tegoroczna akcja jest częścią kampanii „Słodkie gesty” prowadzonej przez markę Cukier Królewski, której częścią były badania na temat „słodzenia”. Wyniki są dość optymistyczne, ponieważ aż 97% z nas komplementuje innych, ale tylko 4% „słodzi” nieznajomym. Pytani z entuzjazmem odnieśli się do komplementów od obcej osoby – aż 80% z nich zadeklarowało, że bardzo pozytywnie odebrałoby miłe słowa od nieznanej osoby. Zdaniem psychologów życzliwości można, a nawet trzeba się nauczyć, bo „słodzenie” sprawia przyjemność nie tylko osobie obdarzonej komplementem, ale również komplementujący czerpie pozytywną energię z faktu, że był życzliwy i sympatyczny.

Źródło: Grzegorz Śpiewak – Open Media

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here