2. Śląski Zjazd Pojazdów Zabytkowych w Mysłowicach!

0
Plakat promujący wydarzenie

Już 24 sierpnia największe retromotoryzacyjne wydarzenie w regionie zawita do Mysłowic!

Śląski Zlot Pojazdów Zabytkowych to wydarzenie organizowane przez Teatr & Klub muzyczny Old Timers Garage – instytucję, która sama pełni również funkcję muzeum zabytkowej motoryzacji, a w swojej kolekcji posiada ponad 30 unikatowych eksponatów.

Zabytkowe pojazdy z kolekcji Old Timers Garage można oglądać w siedzibie klubu podczas koncertów i spektakli teatralnych. Jednak raz w roku można zobaczyć je na ulicach śląskich miast. Oprócz wyjątkowych samochodów, takich jak ZiŁ-111D (zaledwie 8 sztuk na świecie) czy Pontiac Silver Streak (tylko 2 sztuki na świecie) na Śląskich Zlotach Pojazdów Zabytkowych można zobaczyć wiele innych unikatowych pojazdów.

Zlot ma charakter imprezy 2-dniowej, a jego celem jest nie tylko podzielenie się z mieszkańcami śląskich miast wyjątkową pasją uczestników, ale również pokazanie uczestnikom zlotu piękna naszego regionu. Właśnie dlatego zloty organizowane są w ciekawych miejscach na Śląsku, a w każdym z punktów na uczestników i odwiedzających czeka wiele atrakcji, takich jak koncerty, spektakle, performance artystyczne oraz konkursy z nagrodami.

24 sierpnia 2. Śląski Zjazd Pojazdów Zabytkowych zagości w mysłowickim Centralnym Muzeum Pożarnictwa. W godzinach 11-12.30 miłośnicy starych automobili będą mogli nacieszyć nimi oczy i przejechać się po Parku Słupna zabytkowym samochodem pożarniczym (bilety do nabycia w kasie muzeum). W CMP zostaną także wręczone nagrody dla samochodów i ich właścicieli w kategoriach: Lata 1920-1940, Pojazdy KDL oraz Nagroda Centralnego Muzeum Pożarnictwa.

Pełen harmonogram 2-dniowego zlotu i wszystkie uczestniczące w nim pojazdy znajdziecie na stronie internetowej www.slaskizlotpojazdowzabytkowych.pl. Więcej informacji dostępnych jest również na powyższym plakacie.

Serdecznie zapraszamy na 2. Śląski Zjazd Pojazdów Zabytkowych Old Timers Garage – nie tylko do Mysłowic!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here