Lodowiska na Śląsku

0
fot. sxc.hu

Sezon zimowych sportów trwa w najlepsze, ale może ktoś z was jeszcze nie był na łyżwach? Poniżej przedstawiamy listę lodowisk w naszym regionie, godziny otwarcia oraz ceny.

Najbardziej popularne lodowisko to oczywiście Spodek w Katowicach. Jest dostępne dla wszystkich w środy od godz. 18 do 20 oraz w soboty i niedziele od 15 do 17. Bilet ulgowy kosztuje 4 zł/h, a normalny 8 zł/h. Możliwe jest także wypożyczenie łyżew za dodatkową opłatą oraz ich ostrzenie. Dokładny harmonogram ślizgawek znajdziecie tutaj.

Na podanej powyżej stronie znajduje się również harmonogram dotyczący Lodowiska Jantor w Katowicach (ul. Nałkowskiej 11). Opłata za pobyt na ślizgawce naliczana jest co 3 min w sposób elektroniczny, w zależności od długości czasu pobytu. Cena jest taka sama, jak w Spodku. Godziny otwarcia: wtorki od godz. 17.45 do 19.30 oraz soboty i niedziele od 14.30 do 16.15.

Trzecie lodowisko w Katowicach mieści się przy ul. Katowickiej, a jego płyta ma wymiary 20 na 30 m. Do dyspozycji jest tam wypożyczalnia łyżew, szlifiernia i darmowy depozyt. Czynne w czwartki i niedziele od godz. 10 do 21 oraz w piątki i soboty od 10 do 22 z przerwami na czyszczenie lodu. Ceny biletów: normalny – 5 zł, ulgowy – 3 zł. Podczas jednej ślizgawki, trwającej 45 min, na lodzie może przebywać równocześnie 80 osób.

Z kolei u sąsiadów w Sosnowcu największą popularnością cieszy się ślizgawka na Stadionie Zimowym (ul. Zamkowa 4). Tafla A czynna jest w poniedziałki i czwartki w godz. 20 – 21, a w soboty i niedziele od 10 do 11 i od 12 do 13. Cena biletów: ulgowy – 3 zł, normalny – 4 zł. Bezpłatna tafla B na razie nie jest uruchomiona, ponieważ nie ma korzystnych warunków atmosferycznych.

W Zabrzu można poślizgać się na sztucznym lodowisku na Śląskim Rancho (ul. Webera 18) codziennie od godz. 8 do 22. Bilet normalny od godz. 8 do 14 kosztuje 5 zł, po godz. 15 – 7 zł. Grupy szkolne mogą korzystać z tafli do godz. 14. Na miejscu wypożyczalnia, szafki, ostrzenie, a także specjalny pingwin do nauki jazdy.