„Dla saperów z Gliwic – by inni mogli żyć” – przyłącz się do akcji!

0
fot. www.naszraciborz.pl

Śląscy policjanci organizują akcję w geście solidarności z saperami z Gliwic, którzy ucierpieli we tragicznym zdarzeniu oraz ich rodzinami. Stróże prawa apelują do całego środowiska mundurowego oraz osób deklarujących chęć pomocy innym o wsparcie akcji i honorowe oddawanie krwi osobom potrzebującym. Zachęcają, by przyłączyć się do akcji!

Policjanci z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego z województwa śląskiego organizują akcję w związku z tragicznym wydarzeniem w Kuźni Raciborskiej w celu przekazania saperom z Gliwic, że są z nimi i ich rodzinami. Akcja polega na honorowym oddawaniu krwi dla szpitali, w których leczeni są ranni żołnierze:

  • Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich
  • Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr5 w Sosnowcu
  • Górnośląskie Centrum Medyczne Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

Krew (dowolną grupę krwi) można oddać w punktach krwiodawstwa wskazując szpital z dopiskiem np. „Dla saperów z Gliwic – by inni mogli żyć”. Potwierdzenia oddania krwi można potem przesyłać do jednostki wojskowej w Gliwicach, aby w ten sposób wyrazić swoje współczucie i solidarność z tymi, którzy ucierpieli w tym tragicznym zdarzeniu. Informacja o oddanej krwi jest automatycznie z centrum krwiodawstwa przekazywana do wskazanego szpitala. Zbiórka krwi ma charakter symboliczny, a wsparcie w postaci krwi trafi do różnych osób pilnie jej potrzebujących.

– Będziemy wdzięczni jeżeli dołączycie się do naszej akcji! Przyłączcie się do nas! – mówią policjanci.