„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!” – pierwsze zgłoszenia interwencji

0
fot. pixabay

W Mysłowicach odnotowano już pierwsze zgłoszenie dotyczące tlenku węgla, w związku z czym PSP Mysłowice ponownie nawołuje do zachowania ostrożności oraz włączenia się do kampanii „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”

To ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.

Kampania jest skierowana do społeczeństwa, m.in. do dzieci i młodzieży oraz do seniorów. Edukacja najmłodszych jest wspaniałą inwestycją w przyszłość, z uwagi na fakt, że najmłodsi w rozmowach z dorosłymi dzielą się zdobytą wiedzą. Kampania składa się z kilku obszarów m.in.: edukacji, informacji i promocji.

Celem głównym kampanii jest zmniejszenie liczby ofiar pożarów i zatruć tlenkiem węgla w mieszkaniach oraz domach jednorodzinnych. Celami szczegółowymi są: podniesienie poziomu wiedzy na temat: zagrożeń związanych z pożarem w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych, zagrożeń związanych z emisją tlenku węgla, zapewnienia właściwej ewakuacji oraz sposobów powiadamiania służb ratowniczych. Istotnym jest uświadomienie odbiorcom kampanii korzyści, jakie niesie za sobą zamontowanie i właściwa eksploatacja czujek dymu i tlenku węgla w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych. Ważne jest przypomnienie właścicielom i zarządcom budynków obowiązku okresowego dokonywania przeglądów i czyszczenie przewodów kominowych oraz sprawdzenie instalacji wentylacyjnej.

– Ostatnia nasza interwencja wykazała, że tlenek węgla powstawał na skutek wadliwego działania pieca gazowego w łazience. W trakcie jego pracy wytwarzały się bardzo duże ilości tlenku węgla. Tego rodzaju piece gazowe wymagają konserwacji i czyszczenia aby mogły bezpiecznie funkcjonować. – mówi Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Mysłowicach, Wojciech Chojnowski.

mat. prasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here