Mysłowicki dzielnicowy w wojewódzkich eliminacji konkursu „Dzielnicowy Roku”

0
mat. prasowe

Kierownik Rewiru I Dzielnicowych asp. szt. Marcin Płaziak z mysłowickiej komendy zajął 2. miejsce w wojewódzkich eliminacjach konkursu „Dzielnicowy Roku”. Rywalizacja trwała od środy i obejmowała m. in. test wiedzy, obsługę interesanta oraz strzelanie. Pierwsze miejsce zajął asp. sztab. Krzysztof Góra z komendy w Piekarach Śląskich, a wśród dzielnicowych najlepszy okazał się st. sierż. Łukasz Kloc z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

Rywalizacja trwała od środy 4września 2019 r. Pierwszego dnia uczestnicy musieli wykazać się umiejętnościami praktycznymi podczas specjalnie zaaranżowanych scenek. Zadaniem dzielnicowego było przyjęcie interesanta i pomoc w rozwiązaniu jego problemu. Dzielnicowy musiał zakwalifikować prawnie sytuację i udzielić interesantowi instrukcji, co do rozstrzygnięcia sprawy. Komisja konkursowa oceniała znajomość zagadnień prewencji, prawa i psychologii zawodników. Szczególnie ważne były m. in. aspekty komunikacji werbalnej i niewerbalnej, stworzenie przyjaznej atmosfery dla osoby zgłaszającej swoje problemy i wskazywanie możliwych rozwiązań. Drugim wyzwaniem tego dnia było sprawdzianem umiejętności strzeleckich. Ta część konkursu wymagała od mundurowych nie tylko celnego oka. Ważne było również m. in. odpowiednie zachowanie bezpośrednio przed, jak i po zakończeniu strzelania, a także przyjęta postawa strzelecka. A wszystko to pod czujnym okiem policyjnych strzelców z wydziału doboru i szkolenia katowickiej komendy wojewódzkiej.

W czwartek swoimi umiejętnościami na strzelnicy musieli wykazać się kierownicy rewirów dzielnicowych. W piątek wszyscy musieli zmierzyć się z rozwiązaniem testu z ogólnej wiedzy policyjnej, ze szczególnym uwzględnieniem służby dzielnicowego i kierowaniem rewirem dzielnicowych przez przełożonego.

Po podsumowaniu punktów zdobytych w poszczególnych konkurencjach, najlepszym kierownikiem dzielnicowych został asp. szt. Krzysztof Góra z komendy w Piekarach Śląskich, a najlepszym dzielnicowym w naszym województwie okazał się st. sierż. Łukasz Kloc z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Wysokie 2. miejsce zajął asp. szt. Marcin Płaziak z mysłowickiej komendy.

Klasyfikacja końcowa końcowa konkursu:

Najlepszy dzielnicowy:

I miejsce – st. sierż. Łukasz Kloc z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach,
II miejsce – st. sierż. Mateusz Jaroch z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach,
III miejsce – asp. Tomasz Bojanek z Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie.

Najlepszy kierownik rewiru dzielnicowych:

I miejsce – asp. sztab. Krzysztof Góra z Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich,
II miejsce – asp. sztab. Marcin Płaziak z Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach.
III miejsce – asp. sztab. Krzysztof Tacka z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach.

Zwycięzcom konkursu puchary oraz nagrody rzeczowe wręczyli: Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Roman Rabsztyn oraz przedstawiciele: Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Urzędu Miasta Katowice. Laureaci zostali uhonorowani nagrodami pieniężnymi, rzeczowymi oraz pamiątkowymi dyplomami. Wszystkim uczestnikom zawodów dziękujemy za udział, a zwycięzcom i laureatom gratulujemy, życząc dalszych sukcesów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here