Zajęcia otwarte dla chętnych do pracy w policji

0
mat. prasowe

Kolejny już raz Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach organizuje otwarte zajęcia dla wszystkich osób zainteresowanych procesem rekrutacji do służby w policji. 31 lipca i 28 sierpnia br. w hali sportowej katowickiego oddziału prewencji, wszystkie chętne osoby będą mogły osobiście sprawdzić, jakie wymagania stawiane są kandydatom.

Uczestnicy mają okazję zmierzyć się z testem sprawności fizycznej oraz poznać, jak w praktyce wygląda rozmowa kwalifikacyjna do służby w naszej formacji.

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach prowadzi działania informacyjne, dające możliwość poznania specyfiki i charakteru służby w policji oraz przebiegu postępowania rekrutacyjnego. Projekt powstał z myślą o potrzebach młodych ludzi – absolwentów szkół średnich planujących związać swoją drogę zawodową z Policją, a także wszystkich osobach, które chcą zasilić szeregi naszej formacji oraz sprawdzić, jak w praktyce wygląda rekrutacja do służby. Podczas organizowanych przez katowicką komendę wojewódzką zajęć, zainteresowani mają możliwość praktycznego poznania dwóch istotnych etapów postępowania kwalifikacyjnego: testu sprawności fizycznej oraz rozmowy kwalifikacyjnej. Spotkania są także okazją do uzyskania informacji dotyczących rekrutacji do służby, kryteriów doboru i wymaganych dokumentów.

Przystąpienie do testu sprawności fizycznej pozwoli zainteresowanym na sprawdzenie swoich umiejętności i kondycji fizycznej, ale także na zdiagnozowanie ewentualnych elementów wymagających poprawy, co umożliwi w przyszłości pozytywne zaliczenie testu sprawności fizycznej podczas formalnej procedury kwalifikacyjnej do służby w Policji. Natomiast praktyczne wskazówki dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej przyczynią się do kształtowania umiejętności optymalnego prezentowania się kandydatów w procesie rekrutacji.

Zobacz, jak wyglądają zajęcia.

Zajęcia prowadzone są przez instruktorów i pracowników do spraw rekrutacji z Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach w dniach 31 lipca i 28 sierpnia 2019 r. o godz. 13.00 w hali sportowej Oddziału Prewencji Policji w Katowicach przy ul. Koszarowej 17.

Ze względów organizacyjnych osoby zainteresowane udziałem w zajęciach proszone są o wcześniejszy kontakt na adres mailowy bartlomiej.lasek@ka.policja.gov.pl lub telefonicznie na nr 32 2001761. W przypadku dużego zainteresowania zostaną wyznaczone dodatkowe terminy zajęć.

Osoby zainteresowane służbą w Komendzie Miejskiej Policji w Mysłowicach mogą składać dokumenty aplikacyjne od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 15.30.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here