Straż miejska ma nowego komendanta

0
fot. Straż Miejska Mysłowice

Mysłowicka straż miejska ma nowego komendanta. Został nim Dawid Skutela, który od 17 lat dba o bezpieczeństwo mieszkańców, jako strażnik miejski. Wczoraj nastąpiło uroczyste zaprzysiężenie z udziałem prezydenta miasta.

Nowy komendant pełni swoją funkcję od 23 maja, a pracę w jednostce rozpoczął już w 2006 r., jako aplikant. Przez trzynaście lat pracował w służbie patrolowej, a od 2018 r. na stanowisku kierownika Referatu Patrolowo-Interwencyjnego.

– Nasz nowy komendant ukończył studia wyższe na kierunku: resocjalizacja, jest czynnym zawodnikiem wschodnich sztuk walki, takich jak karate i ju–jitsu. Posiadanymi umiejętnościami chętnie dzieli się podczas treningów z innymi strażnikami, co pozwala im na m.in. skuteczne podejmowanie interwencji. Komendant Dawid Skutela jest od urodzenia mieszkańcem Mysłowic i jako wieloletni pracownik naszej jednostki ma ogromne doświadczenie w pracy z ludźmi, co w połączeniu ze znajomością specyfiki miasta, z pewnością pozwoli mu na efektywne zarządzanie podległą mu jednostką – czytamy na stronie straży miejskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here