Trwa demontaż taśmociągu nad autostradą A4

0
fot. ARAmedia

Jeszcze dziś i jutro między godz. 22 a 6 możemy spodziewać się sporych utrudnień na autostradzie A4, na odcinku między Mysłowicami a Katowicami. Planowane są chwilowe zatrzymania ruchu w obu kierunkach jazdy.

W porze nocnej zamykana jest jedna jezdnia autostrady. Ruch odbywa się na drugiej jezdni w obu kierunkach. Zaplanowane są też krótkotrwałe, ok. 20-minutowe całkowite zatrzymania ruchu w obu kierunkach jazdy.

– Już jakiś czas temu zwróciliśmy się w tej kwestii do Spółki Restrukturyzacji Kopalń, która przejęła sprawę byłej kopalni Wieczorek. Taśmociąg nie jest używany, a konstrukcja jest nadgryziona zębem czasu. Mając na uwadze bezpieczeństwo kierowców podróżujących autostradą, zdecydowaliśmy, że trzeba zdemontować taśmociąg – mówi Marta Dobrzańska z biura prasowego Staleksportu.

Utrudnienia w ruchu trwają od 6 marca, kiedy rozpoczęła się rozbiórka zagrażającego bezpieczeństwu taśmociągu. Zmiany w organizacji ruchu powtórzą się jeszcze w nocy z 7 na 8 i z 8 na 9 marca między godz. 22 a 6. Normalny ruch przywrócony zostanie w sobotni poranek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here