1% podatku dla Alana

0
Materiały promocyjne

Jak co roku podczas rozliczania podatku możemy wybrać, na co przekazać 1%. Takiego wsparcia potrzebuje mały mysłowiczanin z autyzmem i słabowidzeniem. Alan Dziubek każdego dnia walczy o zdrowie i normalny rozwój.

Alan nie ma jeszcze czterech latek, a los już zdążył go bardzo mocno doświadczyć. Urodził się jako skrajny wcześniak, ważąc 910 g, i już wtedy walczył o życie. Teraz, będąc dzieckiem autystycznym, wymaga specjalistycznego leczenia, ciągłych badań, rehabilitacji, a nawet specjalnej diety. Wszystko to kosztuje bardzo dużo i rodzina chłopca nie jest w stanie sama zapłacić za leczenie. Dla nas to tylko chwila, by wpisać numer KRS podczas sprawdzania swojego elektronicznego PIT-u. Numer oraz cel szczegółowy znajdziecie na plakacie obok. W każdej chwili można też dokonać darowizny online poprzez stronę Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”.

– Alanek jest bardzo pogodnym, wesołym chłopcem, nie potrafi usiedzieć w miejscu. Uśmiech z jego twarzy nie znika przez cały dzień, rzadko kiedy płacze, uwielbia po swojemu śpiewać i tańczyć. Widać, jak próbuje wyrwać się ze świata autyzmu, bardzo chce mówić, ale coś jeszcze go tam trzyma. Mam nadzieję, że uda się go wyrwać z tego obcego dla nas świata, by był z nami, nie tylko swoim ciałem, ale i umysłem, by potrafił powiedzieć co czuje, czego pragnie. Jest bardzo zdolnym chłopcem, szybko się uczy. Zrobił bardzo duże postępy w przedszkolu – opowiada Anita Dziubek, babcia Alana.

Mama chłopca jest prawie niewidoma, ale ma wsparcie w swoim synku, który potrafi już zaprowadzić ją z przystanku autobusowego do domu. Jeśli nie wiecie, komu przekazać ten 1% podatku, pamiętajcie o Alanie i jego mamie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here