Przekaż swój 1% na działania blisko Ciebie. Mysłowickie NGO czekają

0
fot. ARAmedia

Urząd Miasta Mysłowice co roku publikuje listę organizacji pożytku publicznego działających na terenie naszego miasta i zachęca mieszkańców do przekazania swojego 1% podatku właśnie na ich rzecz. Nie inaczej będzie w tym roku. Mysłowickie NGO mają czas do 14 stycznia, by zgłosić się do magistratu, a tym samym wziąć udział w akcji promocyjnej.

Na terenie Mysłowic działa cały szereg organizacji pozarządowych. Niektóre z nich pomagają mieszkańcom: seniorom, osobom niepełnosprawnym, chorym, rodzinom wielodzietnym czy zwierzętom. Inne propagują kulturę i historię naszego miasta. To nie tylko stowarzyszenia i fundacje, ale także kluby, związki, a nawet ochotnicze straże pożarne. Okres rozliczania się z fiskusem to dla nich czas nadziei na zastrzyk finansowy, który pozwoli im na lepsze działania na rzecz innych. Nas przekazanie tych pieniędzy nic nie kosztuje, a oddanie ich lokalnej organizacji da nam pewność, że zebrane środki zostaną wydane tuż obok nas.

Wszystkie organizacje pożytku publicznego działające na terenie Mysłowic, które chcą wziąć udział w akcji promocyjnej magistratu, muszą się zgłosić do 14 stycznia, bo już dzień później rusza promocja. Przygotujcie pełną informację o swojej działalności (logo, numer KRS, adres strony internetowej, numer kontaktowy) i wyślijcie ją na adres a.madeja@um.myslowice.pl.

Nadesłano: UM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here