Dołącz do świątecznej zbiórki dla potrzebujących mysłowiczan

0
Plakat promujący wydarzenie

Jako patron medialny wydarzenia razem ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Lokalnych Nasze Mysłowice zapraszamy do włączenia się w charytatywną zbiórkę produktów do paczek świątecznych dla dzieci i seniorów z terenu naszego miasta. Przy okazji zwykłych, codziennych zakupów możemy w prosty sposób pomóc potrzebującym. Pamiętajcie: dobro powraca!

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Nasze Mysłowice, pomysłodawca i współorganizator m.in. śniadań wielkanocnych dla samotnych mieszkańców, przed Bożym Narodzeniem chce zadbać o najmłodszych i najstarszych potrzebujących mysłowiczan. – Pragniemy, aby i do nich trafił Mikołaj z życzeniami i świąteczną paczką – mówi Piotr Olszowski, prezes stowarzyszenia.

Zbiórkę w markecie Auchan zapoczątkuje 30 listopada o godz. 16 wieczór andrzejkowy pełen wróżb i zabaw przygotowanych przez uczniów mysłowickich szkół. Przez cały tydzień kosz, do którego będzie można wkładać produkty, będzie stał w Auchanie, a 6 grudnia odbędzie się tam impreza mikołajkowa kończąca akcję. Wówczas w markecie będzie można spotkać św. Mikołaja i zrobić sobie z nim zdjęcie.

A co możemy wrzucać do specjalnie przygotowanego na tę okazję kosza? Wszystko, co sprawi radość zarówno dzieciom, jak i seniorom: zabawki, artykuły szkolne, książki, słodycze, ale także żywność z długim terminem przydatności do spożycia, kosmetyki czy domową chemię.

– Paczki chcemy przekazać przede wszystkim podopiecznym ochronki i seniorom z parafii Ścięcia św. Jana Chrzciciela na Bończyku, ale nie ukrywam, że mamy apetyt zebrać więcej i obdarować prezentami także dom dziecka, noclegownię i potrzebujące rodziny w naszym mieście – mówi Piotr Olszowski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here