Wszystkich Świętych: zmiany w organizacji ruchu i kursach komunikacji miejskiej

0
fot. freeimages.com

W tym roku Wszystkich Świętych przypada w czwartek. Przed nami zatem przedłużony, czterodniowy weekend. Od dziś aż do 5 listopada mysłowiccy policjanci będą prowadzić akcję „Znicz”, czuwając nad bezpieczeństwem na drogach, w związku z czym zaplanowali też zmiany w organizacji ruchu w okolicach nekropolii. 1 i 2 listopada według zmienionych zasad będzie funkcjonować również komunikacja miejska.

Na jakie zmiany w organizacji ruchu natkniemy się w Mysłowicach między 31 października a 3 listopada?

  • Na ul. Hlonda w Brzęczkowicach, od skrzyżowania z ul. Nygi do skrzyżowania z ul. Wały 10, wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się po obu stronach drogi. Policjanci zalecają parkowanie samochodów na pobliskich parkingach sklepowych i osiedlowych.
  • Na ul. Cmentarnej w Brzezince wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy od ul. Piaskowej do cmentarza i na ul. Nowocmentarnej do ul. Nowochrzanowskiej.
  • W dzielnicy Wesoła dojazd do cmentarza możliwy będzie ul. Obrońców Westerplatte od ul. 3 Maja. Na ul. Wiosny Ludów wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy (wyjazd z cmentarza).
  • W Morgach droga łącząca ul. Graniczną z ul. Sienkiewicza przy posesji nr 47 (przystanek autobusowy Morgi Kościół) będzie drogą jednokierunkową – wyjazd na ul. Sienkiewicza od ul. Granicznej.

– Apelujemy do pieszych odwiedzających groby bliskich, by korzystali z chodników, a w przypadku ich braku – z pobocza. Pamiętajmy o obowiązku używania elementów odblaskowych. W dużym stopniu poprawiają one naszą widoczność, także w obszarze zabudowanym. Przed wejściem na jezdnię zachowajmy szczególną ostrożność i przechodźmy tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Do kierowców apelujemy o ściągnięcie nogi z gazu i bezpieczną, zgodną z przepisami jazdę – mówi sierż. Damian Sokołowski, oficer prasowy mysłowickiej komendy policji.

Mamy też ważne informacje dla podróżujących komunikacją miejską. W czwartek 1 listopada przejazdy autobusami zarówno KZK GOP, MZK Tychy, jak i PKM Jaworzno będą bezpłatne. Przewoźnicy przygotowali także szereg zmian, które ułatwią pasażerom dojazd do cmentarzy, m.in. autobusy i tramwaje jeździć będą częściej oraz zwiększony zostanie tabor poszczególnych linii.

1 i 2 listopada będą obowiązywały rozkłady jazdy ważne w soboty z uwzględnieniem następujących wyjątków (zgodnie z założeniami rozkładów jazdy poszczególnych linii):

  • linie autobusowe nr 76, 160 i 223 oraz linia tramwajowa nr 26 będą kursowały według rozkładów jazdy ważnych w dniu Wszystkich Świętych,
  • linie autobusowe nr 18, 26, 292 i 672 będą kursowały według rozkładów jazdy ważnych w soboty (z większym taborem).

Ponadto 1 listopada nastąpi zmiana na linii autobusowej nr 536, która będzie kursowała zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym w niedziele i święta ze zmienioną trasą na terenie naszego miasta. Po obsłużeniu przystanku Mysłowice Dworzec PKP autobusy pojadą ul. Mikołowską, Janowską, Chopina, Moniuszki, Wielka Skotnica do przystanku Mysłowice Kopalnia, obsługując po drodze przystanki Mysłowice Cmentarz, Mysłowice Tesco, Ćmok Rondo /Janowska, Janów Osiedle Chopina Park, Mysłowice Staszica, Mysłowice Wielka Skotnica oraz Mysłowice Chopina. Dalej pojadą według obowiązującej trasy. Tego dnia od ok. godz. 7.30 do 20.30 nie będzie obsługiwany przystanek Mysłowice Katowicka.

Źródło: KMP/UM