Szczepienia przeciwko grypie

0
fot. Pixabay

1 września rusza kolejna edycja profilaktycznego programu szczepień ochronnych przeciwko wirusowi grypy. Zakłada on działania edukacyjne, ale przede wszystkim darmowe szczepienia. W ramach akcji każdy mieszkaniec Mysłowic powyżej 60. roku życia będzie mógł skorzystać z bezpłatnego szczepienia przeciwko wirusowi grypy.

Do tego celu używane będą czterowalentne szczepionki, które spełniają wszystkie wymogi i normy. Ponadto posiadają rozszerzony skład o dodatkowy podtyp wirusa, który zapewni szerszą ochronę przed zakażeniem i tym samym odpowie na indywidualne potrzeby osób narażonych. W porównaniu do zeszłego roku są one droższe, jednak zdecydowanie lepszej jakości.

Z programu będzie mogło skorzystać 800 seniorów. Podmiotem odpowiedzialnym za przeprowadzenie akcji w Mysłowicach będzie fundacja Unia Bracka. Każdy mieszkaniec będzie mógł, bez wcześniejszych zapisów, przyjść do jednej z placówek oraz zgłosić chęć szczepienia. Po uprzednim badaniu oraz kwalifikacji do szczepień zabieg zostanie wykonany. Zostaną zorganizowane również akcje wyjazdów do mieszkańców. Ma to na celu dotarcie do jak największej liczby osób potencjalnie zainteresowanych szczepieniem. Wyjazdy będą obejmować nie tylko samo szczepienie, ale także edukację zdrowotną. Pierwsza mobilna akcja szczepień planowana jest w parafii Matki Bożej Częstochowskiej przy ul. Kubicy 5 w Kosztowach. Cały program trwać będzie do 23 listopada. Miasto przeznaczy na niego 42 tys. zł, a 40% tej kwoty zrefunduje Narodowy Fundusz Zdrowia.

Przychodnie, w których można skorzystać z darmowych szczepień:

  • Przychodnia Bracka Mysłowice, ul. Świerczyny 5,
  • Przychodnia Bracka na Chopina, ul. Szopena 54,
  • Przychodnia Bracka Wesoła, ul. Osmańczyka 4.

Nadesłano: UM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here