300 zł na wyprawkę szkolną

0
fot. pixabay.com

„300+” to nowy program rządowy, który skierowany jest do wszystkich uczniów rozpoczynających we wrześniu nowy rok szkolny. Wystarczy do końca listopada złożyć odpowiedni wniosek i czekać na pieniądze na szkolną wyprawkę.

– Powakacyjny powrót do szkoły wielu rodzicom spędza sen z powiek. Nowy rok szkolny to nowe podręczniki, zeszyty, przybory szkolne, ale też buty i ubrania. Wyprawka szkolna to spory wydatek, dlatego chcemy pomóc w tym niełatwym dla wielu z Państwa momencie. Dzięki programowi „Dobry start” rodzina otrzyma na każde uczące się dziecko 300 zł wsparcia na skompletowanie wyprawki szkolnej. Mam nadzieję, że świadczenie to ułatwi planowanie szkolnych zakupów – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

Rządowa wyprawka ma przysługiwać uczniom do 20., a niepełnosprawnym do 24. roku życia i ma być przyznawana co roku. Jeśli w rodzinie jest przykładowo czwórka dzieci idących do szkoły, każde z nich otrzyma po 300 zł. Wnioski można składać w formie papierowej w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mysłowicach lub elektronicznie poprzez stronę www.empatia.mrpips.gov.pl. Mogą go złożyć rodzice dziecka lub opiekunowie prawni. Jeśli zrobicie to jeszcze w sierpniu, wypłata świadczenia nastąpi najpóźniej końcem września. Natomiast gdy formularz wypełnicie dopiero w następnych miesiącach, środki trafią do was po dwóch miesiącach. Wyprawka nie przysługuje przedszkolakom ani dzieciom uczącym się w „zerówce” prowadzonej w szkole.