Linia 995 rozszerza kurs. Dotrze na Krasowy i do Larysza

0
Linia 995 rozszerza kurs. Dotrze na Krasowy i do Larysza

Jak informuje magistrat, od 1 lipca po ul. Marii Konopnickiej kursować będzie autobus linii 995, który skomunikuje Morgi, Larysz, Krasowy i Kosztowy z centrum naszego miasta, a także z Bieruniem, Lędzinami i Imielinem.

– Autobus kursować będzie według dotychczasowego rozkładu jazdy na terenie Bierunia, Lędzin i Imielina. Zmieni się jego mysłowicka trasa. Po obsłudze przystanku Kosztowy Rynek 995 pojedzie ul. Gagarina, PCK, Marii Konopnickiej, Laryską, Pukowca, Obrzeżną Zachodnią, Mikołowską, Katowicką i Bytomską do przystanku Mysłowice Towarowa. Przybędzie więcej kursów do centrum, które teraz na linii nr 995 kończyły się w Brzęczkowicach lub Kosztowach – tłumaczy Joanna Frysztacka, rzecznik urzędu miasta.

Zmiany te wiążą się z uruchomieniem na ul. Konopnickiej trzech nowych przystanków autobusowych. Przystanek Krasowy Zielnioka pojawi się na skrzyżowaniu ul. Konopnickiej z Zielnioka, Larysz Spokojna na skrzyżowaniu ul. Konopnickiej ze Spokojną, a Larysz Jaworowa na skrzyżowaniu ul. Konopnickiej z Jaworową.

– Linia kursować będzie codziennie zgodnie z rozkładami obowiązującymi w dni robocze i wolne oprócz 25 grudnia, Nowego Roku oraz pierwszego dnia świąt Wielkanocnych. Teraz KZK GOP pracuje nad połączeniem Starej Wesołej z centrum miasta – dodaje Frysztacka.