Jest szansa na mieszkanie. Trzeba je tylko wyremontować

0
fot. foter.com

Na stronie internetowej urzędu miasta regularnie pojawia się lista mieszkań, do których mysłowiczanie czekający na przydział lokalu z gminy mogą się wprowadzić w zamian za przeprowadzenie remontu. W tym miesiącu rzeczona lista jest kilkukrotnie dłuższa, co zwiększa szansę na to, że oczekujący szybciej dostaną swoje M.

– W związku ze stałą rotacją lokatorów w gminnych zasobach znajduje się sporo pustostanów mieszkalnych, które systematycznie przekazywane są do użytku. Już od kilku lat niemal każdego miesiąca mieszkańcy mają możliwość starać się o przydział mieszkania w zamian za przeprowadzenie w nim remontu – tłumaczy Joanna Frysztacka, rzecznik prasowy magistratu. – Ta opcja cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, w związku z czym decyzją prezydenta Edwarda Lasoka zostały zintensyfikowane działania, mające na celu przygotowanie mieszkań do przekazania do remontu. W efekcie ilość adresów na liście zwiększyła się kilkukrotnie – dodaje.

– Alternatywnie do innych działań podejmowanych w zakresie mysłowickiej gospodarki komunalnej, jak współpraca przy programie „Mieszkania plus”, idea utworzenia osiedla socjalnych mieszkań modułowych czy remont budynku przy Wielkiej Skotnicy, wykorzystywane są wszelkie sposoby na sprostanie potrzebom mieszkańców – mówi prezydent Edward Lasok. – I jednym z nich jest przydzielanie mieszkań do remontu. Minione lata pokazały, że w większości przypadków to rozwiązanie znakomicie się sprawdziło, dlatego położyliśmy nacisk na zwiększenie efektywności współpracy między wydziałem infrastruktury i Miejskim Zakładem Gospodarki Komunalnej. Dzięki temu oferta dla mieszkańców jest bogatsza – podkreśla.

Mieszkania do remontu są alternatywą dla osób, które nie dostały się na listę osób oczekujących na mieszkanie, przekraczają kryteria dochodowe, pozwalające na przydział mieszkania komunalnego, a jednocześnie wykazują dochody gwarantujące faktyczne wykonanie deklarowanego remontu. Jak wnioskować o takie mieszkanie? 10. dnia miesiąca jest zwykle publikowany wykaz mieszkań wraz z opisem koniecznych do wykonania prac. Mieszkaniec zainteresowany danym lokalem powinien między 10. a 20. dniem miesiąca złożyć stosowny wniosek (dostępny tutaj oraz w ratuszu). – Wszystkie złożone wnioski rozpatrywane są indywidualnie przez społeczną komisję mieszkaniową, zwykle pod koniec miesiąca. Deklarowany remont należy natomiast wykonać w ciągu trzech miesięcy – informuje Frysztacka. Każdy lokal można także wstępnie obejrzeć. Klucze są dostępne we wskazanej administracji MZGK.

Aktualny wykaz mieszkań do remontu znajdziecie tutaj.

Źródło: UM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here