Rusza drugi etap remontu Janowskiej: zmiany w komunikacji

0
fot. freeimages.com

W poniedziałek 22 stycznia rozpocznie się druga część przebudowy ul. Janowskiej, w związku z czym jej odcinek od ul. Jasińskiego do Działkowej zostanie zamknięty do odwołania. Wiąże się to także ze zmianami w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Linia autobusowa nr 44 kursować będzie ul. Wielka Skotnica, Jastruna, Załuskiego i Tuwima. Będzie obsługiwać przystanki Mysłowice Wielka Skotnica, Mysłowice Staszica, Bończyk Jastruna, Bończyk Kościół (stanowisko tymczasowe na ul. Załuskiego) oraz Bończyk Tuwima (przystanek tymczasowy na ul. Tuwima tylko dla tej linii). „Czwórki” nie zatrzymają się natomiast na przystankach Janów Osiedle Chopina Park, Janów Janowska, Janów Łokietka i Bończyk Gałczyńskiego.

Linie nr 76 i 76N kursować będą ul. Mikołowską, Chopina, Moniuszki, Wielka Skotnica i Jastruna. Obsłużą przystanki Janów Janowska nż (nowa lokalizacja przed skrzyżowaniem Janowska – Chopina), Janów Osiedle Chopina Park, Bończyk Jastruna oraz Bończyk Kościół w obu kierunkach. Przystanki Janów Łokietka oraz Bończyk Gałczyńskiego nie będą obsługiwane.

Ponadto linia nr 292 kursować będzie stałą trasą z pominięciem przystanku Bończyk Gałczyńskiego.

Źródło: UM