Wtorki z JPK_VAT. Szkolenia dla mikroprzedsiębiorców w US

0
fot. foter.com

Ponad 2,5 tys. mikroprzedsiębiorców z terenu naszego miasta od początku 2018 r. będzie zobligowanych do prowadzenia ewidencji podatku VAT w formie Jednolitego Pliku Kontrolnego. Mysłowicki urząd skarbowy zaprasza ich na spotkania, podczas których dowiedzą się, czym jest JPK, jak go wygenerować i wysłać oraz jak uniknąć błędów w jego przygotowaniu.

7, 14, 21 i 28 listopada, czyli w każdy wtorek miesiąca, w mysłowickim urzędzie skarbowym będą miały miejsce spotkania informacyjne dotyczące obowiązku wprowadzenia JPK dla mikroprzedsiębiorców. Jeśli prowadzisz mikrofirmę, koniecznie przyjdź i dowiedz się od specjalistów, jakie czekają cię zmiany w prowadzeniu ewidencji podatku VAT. Więcej szczegółów na plakacie poniżej.

– Od 1 stycznia 2018 r. ok. 1,6 mln polskich mikroprzedsiębiorców dołączy do grona podatników VAT, którzy prowadzą elektroniczną ewidencję, czyli rejestr sprzedaży i zakupów VAT, oraz przesyłają ją fiskusowi jako JPK_VAT. Informacje do utworzenia JPK_VAT są pobierane bezpośrednio z systemów finansowo-księgowych firmy. Przesyła się go wyłącznie w wersji elektronicznej, w określonym układzie i formacie, do 25. dnia każdego miesiąca za miesiąc poprzedni. Ci z właścicieli mikrofirm, którzy zdecydują się na przesłanie JPK za październik, listopad i grudzień 2017 jeszcze w tym roku, będą mogli liczyć na szybszy zwrot podatku VAT – zapewnia Agnieszka Patałąg z mysłowickiego urzędu skarbowego. – Warto więc zarezerwować sobie jeden listopadowy wtorek i zajrzeć do nas po porady i pomoc w tym zakresie – dodaje.

Więcej informacji: www.jpk.mf.gov.pl, 801 055 055, 22 330 03 30.

Plakat US

Źródło: US