Więcej o inicjatywie lokalnej. Przyjdź na spotkanie

0
fot. Pixabay

Macie pomysł na to, co zmienić w swoim najbliższym otoczeniu, ale nie bardzo wiecie, jak się do tego zabrać? Macie pytania, wątpliwości dotyczące inicjatywy lokalnej? Skorzystajcie z pomocy fachowców!

5 maja o godz. 16 w siedzibie Centrum Inicjatyw Społecznych przy ul. Grunwaldzkiej 22 odbędzie się spotkanie informacyjne na temat inicjatywy lokalnej. Przedstawiciele Rady Pożytku Publicznego przedstawią swoją wiedzę praktyczną i teoretyczną oraz odpowiedzą na pytania mieszkańców.

– Inicjatywa lokalna wprowadzona została przez urząd miasta dwa lata temu i pozwala na realizację inwestycji lub wydarzeń, które stanowią pomysł mieszkańców lub organizacji pozarządowych, przy określonym ich wkładzie, np. finansowym lub rzeczowym – tłumaczy Kamila Szal, rzecznik magistratu. – W 2015 r. zrealizowaliśmy trzy inwestycje w ramach inicjatywy lokalnej: podwórko marzeń i zgody przy ul. Różyckiego, plac zabaw przy przy Zespole Szkół Sportowych oraz monitoring obiektu sportowego przy Gimnazjum nr 6. Natomiast w roku ubiegłym przyjęliśmy do realizacji kolejne trzy zadania: rewitalizację parku w dzielnicy Wesoła, zamontowanie na nowo powstałej sali gimnastycznej Zespołu Szkół Sportowych zestawu kamer podłączonych do rejestratora oraz modernizację placu zabaw na terenie Przedszkola nr 13 – dodaje.

Więcej o inicjatywie lokalnej przeczytacie tutaj. Nabór wniosków trwa do 31 lipca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here