Złóż PIT w Mysłowicach i wygraj wycieczkę

0
Plakat UM

„Z PIT-em w drogę po nagrodę” to hasło nowej kampanii, do której przygotowuje się urząd miasta. Według jej założeń wystarczy rozliczyć swój PIT w Mysłowicach, by wziąć udział w loterii, w której do wygrania będą m.in. wakacje o wartości 10 tys. zł. Niebawem znany będzie szczegółowy regulamin akcji.

– Płacenie podatków w mieście, w którym się mieszka, to inwestycja w swoje najbliższe otoczenie. To właśnie dzięki nim zmienia się okolica naszego domu, miasto inwestuje w ochronę zdrowia, kulturę, edukację, bezpieczeństwo – podkreśla prezydent Mysłowic Edward Lasok.

W loterii będzie mógł wziąć udział każdy mieszkaniec Mysłowic, który rozliczy swój PIT w mysłowickim urzędzie skarbowym i w wyznaczonym terminie zgłosi swój udział w konkursie. Zgodnie z prawem powinien zrobić to każdy, kto 31 grudnia ubiegłego roku mieszkał na terenie Mysłowic i na pierwszej stronie formularza PIT jako miejsce zamieszkania wpisze Mysłowice. Meldunek nie jest konieczny. Jednak, jak podkreśla Iwona Nowak, dyrektor kancelarii prezydenta, akcja skierowana jest przede wszystkim do osób, które mieszkają w Mysłowicach, a rozliczają się w miastach ościennych, gdzie są zameldowane. – Chcemy uświadomić osobom mieszkającym na terenie naszego miasta, że płacąc tutaj podatki, inwestują w miejsce, w którym żyją – mówi prezydent Lasok.

Zabawa rozpocznie się już wkrótce, a losowanie nagród, w tym wycieczki o wartości 10 tys. zł oraz sprzętu elektronicznego, zaplanowano na wiosnę.

Kampania związana z rozliczeniem PIT-u w Mysłowicach będzie połączona z akcją informacyjną, która w ciekawy i przejrzysty sposób pokaże, w jakiej wysokości i na co konkretnie przekazywane są środki z podatków.

Nadesłano przez: UM