Ruszył trzeci nabór wniosków o środki na remont zabytków

0
fot. UM

Od 4 stycznia urząd miasta prowadzi już po raz trzeci nabór wniosków o dotacje na remont zabytków wpisanych do rejestru wojewódzkiego konserwatora zabytków. Środki zabezpieczone w funduszu ochrony zabytków będzie można wykorzystać w 2017 r. Nabór wniosków potrwa do 10 lutego.

Pomoc finansową nawet do 100% poniesionych kosztów, jeżeli zabytek posiada wyjątkową wartość historyczną, artystyczną lub naukową, będą mogły otrzymać te osoby lub podmioty, które posiadają tytuł prawny do nieruchomości lub ruchomości wpisanej do rejestru zabytków prowadzonego przez wojewódzkiego konserwatora zabytków. Wszyscy ich właściciele otrzymają również powiadomienie o możliwości złożenia wniosku i pozyskania dotacji na remont.

Możliwość otrzymania dotacji na remont zabytku istnieje w Mysłowicach od 2014 r., kiedy to utworzono specjalny fundusz na ten cel. W 2015 r. z tego rozwiązania skorzystały trzy podmioty, którym na wskazane prace przekazano 220 tys. zł. W minionym roku na remonty zabytków przeznaczono blisko 250 tys. zł i skorzystały z niego: jeden obiekt sakralny oraz dwie kamienice należące do prywatnych właścicieli. W bieżącym roku na remonty zabytków znów przeznaczono 250 tys. zł.

Wzory dokumentów, w tym wniosek o udzielenie dotacji, można pobrać tutaj bądź w Wydziale Rozwoju Miasta UM Mysłowice, pl. Wolności 2, drugie piętro, pokój 19.

Nadesłano przez: UM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here