Sprawdź autobus przed podróżą

0
fot. KMP Mysłowice

Bezpieczny autobus to e-usługa pozwalająca szybko i łatwo sprawdzić w internecie informacje o autobusie lub autokarze, którym planowana jest nasza podróż lub którym codziennie jeździmy do pracy czy szkoły. Wystarczy podać numer rejestracyjny autobusu na stronie serwisu, aby uzyskać dostęp do informacji, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo podróży. Usługa wprawdzie nie zastąpi kontroli przeprowadzanej przez policję lub inspekcję transportu drogowego, ale umożliwi wstępną weryfikację stanu pojazdu.

Usługa skierowana jest m.in. do podróżujących autokarami, autobusami czy innymi pojazdami do przewozu osób oraz przewoźników autobusowych, którzy chcą uwiarygodnić swoją ofertę.

Dzięki niej sprawdzimy m.in. dane techniczne autobusu czy autokaru, czy pojazd nie jest oznaczony jako wyrejestrowany, wycofany z ruchu lub kradziony, ma ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC i badanie techniczne.

Uruchomienie usługi przyczyni się także do zwiększenia standardów bezpieczeństwa w branży przewozu osób, pomagając wychwycić nieuczciwe firmy oferujące przejazd pojazdami z nieważnym przeglądem technicznym czy bez ubezpieczenia OC.

Usługa jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych i dostępna z każdego urządzenia z internetem i przeglądarką, w tym również na urządzeniach mobilnych. Informacje wyświetlane w ramach usługi są wiarygodne, bo pochodzą bezpośrednio z rejestru państwowego, jakim jest Centralna Ewidencja Pojazdów prowadzona przez ministra spraw wewnętrznych.

Więcej na temat usługi dowiecie się tutaj.

Organizator wyjazdu lub opiekun może poprosić o kontrolę autobusu przed wyjazdem. W tym celu właściwa osoba z wyprzedzeniem powinna skontaktować się z sekretariatem Wydziału Ruchu Drogowego (tel. 32 317 32 90) bądź dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach (tel. 32 317 32 55)  i ustalić godzinę przeprowadzenia kontroli. Kontrola autokaru będzie prowadzona na parkingu przy hali widowiskowo-sportowej przy ul. Bończyka. Ponadto szczegółowe informacje na temat zasad bezpiecznego przewożenia dzieci i młodzieży można uzyskać pod numerami tel. 32 317 32 93 lub 32 317 32 91.

Nadesłano przez: KMP Mysłowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here