fot. UM Mysłowice

Od 7 września każda osoba mieszkająca na terenie Mysłowic, która ukończyła 65. rok życia, może skorzystać z bezpłatnego szczepienia przeciwko grypie. Szczepienia będą wykonywane w trzech przychodniach fundacji Unia Bracka zlokalizowanych w naszym mieście.

Urząd miasta już w połowie czerwca ogłosił konkurs na realizację „Programu szczepień profilaktycznych przeciwko grypie osób po 65. roku życia, mieszkańców miasta Mysłowice”. W postępowaniu konkursowym wyłoniono wykonawcę zadania – fundację Unia Bracka, która posiada swoje przychodnie w naszym mieście. Na ten cel magistrat przeznaczy 33 tys. zł, dzięki czemu szczepienia otrzyma 1 100 mysłowickich seniorów.

Od poniedziałku do piątku w godz. 8-18 mieszkańcy Mysłowic, którzy ukończyli 65. rok życia, mogą poddać się bezpłatnemu szczepieniu w jednej z trzech Przychodni Brackich: przy ul. Chopina 54 (tel. 32 225 02 21), Świerczyny 5 (tel. 32 222 37 31) i Osmańczyka 4 (tel. 32 223 92 86). Do kwalifikacji pacjenta do programu potrzebny jest jedynie dowód osobisty.

Tegoroczna akcja bezpłatnych szczepień przeciwko grypie dla seniorów to już druga edycja. W ubiegłym roku z tej możliwości skorzystało blisko 800 mieszkańców Mysłowic powyżej 65. roku życia.

Nadesłano przez: UM Mysłowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Proszę wpisz tutaj swoje imię