Rozbudowa węzła Mysłowice na A4. Zmiany w organizacji ruchu

0
fot. UM Mysłowice

Od 9 września trwa rozbudowa węzła Mysłowice znajdującego się w śląskiej części autostrady A4 Katowice-Kraków. Inwestycja umożliwi skomunikowanie południowych dzielnic Mysłowic z autostradą A4 w obu jej kierunkach. W związku z postępem prac 30 września zostaną wprowadzone zmiany w tymczasowej organizacji ruchu, która obowiązywać będzie do połowy grudnia.

Od środy 30 września zamknięta będzie łącznica relacji Mysłowice-Katowice. Kierowcy jadący od strony centrum Mysłowic w kierunku Katowic będą kierowani objazdem prowadzącym przez węzeł Brzęczkowice. Chcąc udać się w kierunku Katowic, kierowcy będą wjeżdżać na węźle Mysłowice na A4 w kierunku Krakowa, po przejechaniu ok. 3 km na węźle Brzęczkowice zjeżdżać na S1/E75 kierunek Łódź/Warszawa, a następnie z powrotem na A4 w kierunku Katowic.

Ponadto na ul. Obrzeżnej Zachodniej nastąpi zwężenie jezdni do jednego pasa ruchu dla obu kierunków jazdy. Kierowcy podróżujący od strony centrum Mysłowic z powodu zamknięcia części jezdni zachodniej będą przekierowywani na jezdnię przeciwległą – wschodnią.

Do godzin nocnych 29 września prowadzone będą prace przygotowawcze związane z wprowadzeniem powyższej zmiany organizacji ruchu. Będą one polegać przede wszystkim na likwidacji zwężenia łącznicy relacji Kraków-Mysłowice oraz wschodniej jezdni ul. Obrzeżnej Zachodniej.

Niezmienna zostanie natomiast tymczasowa organizacja ruchu na A4 Katowice-Kraków w rejonie węzła Mysłowice (km 346 + 859). Na jezdniach w kierunku Katowic oraz Krakowa na odcinku około 2,4 km nadal wyłączone są lewe pasy ruchu. Na tym obszarze ruch odbywa się zawężonymi pasami ruchu, prawym oraz awaryjnym, z ograniczeniem prędkości do 80 km/h. Przewiduje się, że powyższa organizacja ruchu będzie obowiązywała do połowy listopada.

Rozbudowa węzła Mysłowice potrwa do końca trzeciego kwartału 2016 r. Po jej zakończeniu na węźle możliwe będzie poruszanie się we wszystkich kierunkach jazdy. Koszt inwestycji to 14,4 mln zł netto.

Nadesłano przez: UM Mysłowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here