Angielskie wakacje w Mysłowicach

0

Nie od dziś wiadomo, że ciągły kontakt z językiem obcym jest najlepszym sposobem na jego przyswojenie. Nie trzeba jednak wyjeżdżać na drogie zagraniczne wakacje, żeby „liznąć” języka w praktyce. Szkoła językowa Welcome to English proponuje ciekawą alternatywę efektywnej nauki angielskiego!

Wakacyjne zajęcia Summer Camp to półkolonie dla dzieci i młodzieży, które łącząc zabawę i naukę, pozwalają na praktyczne zastosowanie języka angielskiego w codziennym życiu. Zajęcia trwają przez dwa tygodnie lipca, od poniedziałku do piątku w godz. 9-15. Każdy dzień ma swój temat przewodni, do którego dobrane są gry i zabawy – w ich trakcie uczestnicy poznają słówka i zwroty w języku angielskim. Wszelkie materiały potrzebne do zajęć zapewnia szkoła. Dzieci przynoszą za sobą jedynie drugie śniadanie, na zjedzenie którego mają czas podczas przerwy. Jak zapewniają eksperci ze szkoły językowej Welcome to English, codzienne obcowanie z językiem pozwala w sposób nieświadomy znacznie poszerzyć zasób słownictwa, struktur językowych i pozbyć się tak kłopotliwych dla wielu uczniów barier komunikacyjnych.

Kontakt z obcokrajowcami – bezcenny

– Zajęcia wakacyjne organizujemy w naszej szkole już po raz trzeci, po raz pierwszy jednak przybiorą one formę zajęć prowadzonych przez zagranicznych studentów – tłumaczy Maria Weiss z Welcome to English. – Dzięki współpracy z organizacją studencką AIESEC naszą szkołę odwiedzą studenci z różnych krajów świata – AIESEC działa w 125 państwach, najwięcej zgłoszeń napływa z Hongkongu, Egiptu, Brazylii, Peru, Tajlandii i Maroka – i przez dwa tygodnie, od 6 do 17 lipca, będą prowadzić zajęcia dla dzieci i młodzieży z Mysłowic – dodaje.

Taka forma nauki jest nieoceniona – uczestnicy półkolonii będą musieli komunikować się ze studentami, którzy nie mówią po polsku, w języku angielskim, zaznajomią się więc z różnymi akcentami i dialektami. Ponadto zagraniczni goście przygotują dla uczniów zajęcia dotyczące kultury krajów, z których pochodzą. – Oprócz różnic kulturowych, studenci będą różnić się od nas również wyglądem. Dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta może to być sytuacja niecodzienna, pozwalająca im poznać bliżej osoby o innym kolorze skóry, będzie to zatem także fantastyczna lekcja tolerancji – mówi Maria Weiss.

Obcuj z angielskim nie tylko przez wakacje

Szkoła językowa Welcome to English działa w naszym mieście od trzech lat i oferuje mysłowiczanom zajęcia w różnych grupach wiekowych i na różnych poziomach zaawansowania. Zajęcia są prowadzone w grupach do 10 osób, co pozwala na rozwijanie tak ważnego języka mówionego i poświęcenie dużej uwagi każdemu z uczniów. Welcome to English przygotowuje do egzaminów szóstoklasisty, gimnazjalisty i maturalnych, ma świetną ofertę nauki dla najmłodszych, ale także dla dorosłych.

Żeby dowiedzieć się więcej o półkoloniach Summer Camp i innych pozycjach z oferty Welcome to English, zadzwoń pod numer 602 612 866, odwiedź stronę internetową www.welcometoenglish.pl lub siedzibę szkoły przy Rynku 26a.