Zostań kandydatem do Mysłowickiej Rady Seniorów

0

Już 20 kwietnia odbędą się wybory do Mysłowickiej Rady Seniorów, w skład której będą mogły wejść nie tylko osoby starsze, ale także przedstawiciele podmiotów działających na rzecz mysłowickich seniorów. Wszyscy, którzy chcą kandydować do rady, muszą złożyć w magistracie formularz zgłoszeniowy między 16 a 30 marca.

Podczas styczniowej sesji rada miasta podjęła uchwałę powołującą Mysłowicką Radę Seniorów. Prezydent Edward Lasok zarządził wybory i powołał Komisję Wyborczą do przeprowadzenia głosowania. Statut rady tworzyli natomiast sami seniorzy i osoby, które działają na rzecz środowisk senioralnych.

Rada będzie liczyć 23 członków, a jej kadencja trwać cztery lata, licząc od dnia wyborów. Do rady seniorów może startować każdy pełnoletni mysłowiczanin, który wypełni i złoży w Urzędzie Miasta Mysłowice odpowiedni formularz zgłoszeniowy. W ostateczny skład nowej rady wejdą ci kandydaci, którzy otrzymają największą liczbę głosów. W zarządzonych wyborach będą mogli wziąć udział wszyscy uprawnieni do głosowania mieszkańcy Mysłowic.

Mysłowicka Rada Seniorów będzie organem podobnym do Młodzieżowej Rady Miasta Mysłowice, jej członkowie będą pełnić swoją pracę społecznie, nie pobierając z tego tytułu żadnych diet ani wynagrodzenia.

Formularz zgłoszeniowy można pobrać tutaj, a złożyć należy w Urzędzie Miasta Mysłowice, ul. Powstańców 1, pok. 210.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z kancelarią prezydenta miasta:

Nadesłano przez: UM Mysłowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here