fot. UM Mysłowice

W związku z wyłonieniem wykonawcy na remontów DW 934 i DK 79 18 lipca rozpoczną się roboty drogowe, które wiązać się będą z utrudnieniami w ruchu.

W piątek 18 lipca od godziny 16 do niedzieli 20 lipca do godziny 00.00 nastąpi zamknięcie ulicy Krakowskiej na odcinku od ul. Strumieńskiego do Starokościelnej na całej szerokości. Objazd z Sosnowca w kierunku Katowic odbywać się będzie ul. Strumieńskiego, Kaczą, Rynek, pl. Mieroszewskich, Bytomską i Katowicką. W kierunku Sosnowca: ul. Krakowską, Szymanowskiego, Powstańców, pl. Wolności, Strażacką.

Linie autobusowe E, J, 26, 35, 150, 160, 914 i 935 z kierunku Sosnowca-Niwki zostaną skierowane ulicami Strumieńskiego, Kaczą, Rynek, pl. Mieroszewskich, Bytomską i Katowicką. W kierunku przeciwnym po obsłudze przystanku Mysłowice Kościół autobusy komunikacji miejskiej skierowane zostaną na ulice Karola Szymanowskiego, Powstańców, pl. Wolności i Strażacką do Krakowskiej.

Apelujemy, by na czas remontu ul. Krakowskiej nie parkować na ul. Strumieńskiego oraz na rynku.

Od rana w środę 23 lipca do piątku 1 sierpnia na ul. Katowickiej od ul. ks. Norberta Bończyka do granicy miasta ruch odbywać się będzie wahadłowo. Zalecany objazd ul. Bończyka w Mysłowicach oraz Oswobodzenia i Lwowską w Katowicach.

Prace na najbliższy weekend zaplanowało również Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. W związku z informacją MPWiK o konieczności wyłączenia z ruchu kołowego ul. Wybickiego w Mysłowicach-Morgach (odcinka od ronda do skrzyżowania z ul. Ofiar Września) informujemy, że od soboty 19 lipca do odwołania wprowadzone zostaną trasy objazdowe dla linii autobusowych nr: 76, 76N i 160 wraz z uruchomieniem tymczasowego połączenia minibusowego – linii nr 976.

Linie autobusowe nr: 76, 76N i 160 w obu kierunkach skierowane zostaną ul. Pukowca i Laryską do włączenia się na swoje rozkładowe trasy. Autobusy tych linii nie będą obsługiwać przystanków: Morgi Szkoła, Morgi Sienkiewicza oraz Morgi Kościół. W zamian obsługiwać będą przystanki zlokalizowane na wytyczonej drodze objazdowej – Morgi Skrzyżowanie i Morgi Pukowca.

Na odcinku od tymczasowego przystanku Morgi Szkoła Parking do przystanku Larysz uruchomiona zostanie tymczasowa linia minibusowa nr 976, która realizować będzie kursy z przejazdem ulicami: Ofiar Września, Wybickiego, Sienkiewicza, Laryską.

Nadesłano przez: UM Mysłowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Proszę wpisz tutaj swoje imię