Zaproszenie na Laryski Jarmark Wielkanocny

0
fot. nadesłano

12 i 13 kwietnia na laryskim Placu na Winklu stanie niezliczona ilość straganów z lokalnymi, nie tylko wielkanocnymi wyrobami – Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Społecznych Progres zaprasza na Laryski Jarmark Wielkanocny!

Przez dwa dni w świątecznej atmosferze będzie można odwiedzić wystawców, którzy doskonale wiedzą, jak pomóc w przygotowaniu rodzinnej Wielkanocy. – Na stoiskach z tradycyjną, regionalną żywnością znajdą się m.in.: wędliny, chleby, ciasta, baby wielkanocne, zakręcone ciacho – kurtosz (kołacz węgierski), miody, żury oraz produkty pozwalające przygotować smaczne potrawy w domu – wylicza Iwona Bittner ze stowarzyszenia Progres. – Będą też palmy wielkanocne, stroiki i koszyczki na święconkę oraz kwiaty. Na miłośników sztuki ludowej i modnego stylu etno czekać będą ozdoby ręcznie wykonane przez lokalnych twórców – dodaje.

Zgodnie z jarmarczną tradycją pojawi się mała gastronomia, lody, gofry, piwo i wiele innych smakołyków. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, którzy będą mogli odwiedzić wesołe miasteczko. W Niedzielę Palmową na scenie wystąpią uczniowie z mysłowickich szkół, będzie też można posłuchać opowieści o tradycjach wielkanocnych na Śląsku.

Laryski Jarmark Wielkanocny, Larysz-Hajdowizna, Plac na Winklu (skrzyżowanie ulic Konopnickiej i Ptasiej), 12 i 13 kwietnia, godz. 10-20.

Serdecznie zapraszamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here