Mammobus znów pojawi się na ulicach naszego miasta!

0
fot. fado.pl

W tym roku będzie jeszcze mnóstwo okazji, by wybrać się w Mysłowicach na badania mammograficzne i zyskać spokój co do stanu swojego zdrowia. 

23 października, 20 listopada i 20 grudnia mammobus będzie stacjonował przy urzędzie miasta, natomiast 18, 19, 21, 22 i 23 listopada przy Gimnazjum nr 3 w Brzęczkowicach (ul. Hlonda 14).

Każdego z tych dni, między godziną 9 a 17, bezpłatnie w ramach programu NFZ, będą mogły zbadać swoje piersi panie między 50. a 69. rokiem życia. Panie, które nie są objęte programem profilaktycznym mogą wykonać badania odpłatnie (koszt to ok. 80 zł) na podstawie skierowania lekarskiego. Wystarczy się zarejestrować i przyjść w wyznaczonym terminie na badanie! Wszelkie szczegóły dostępne są tutaj.

Mammografia, czyli rentgenowskie badanie piersi, to najbardziej skuteczna metoda w diagnostyce wczesnych objawów raka piersi – gwarantuje wyleczenie niemal w 100 %.

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet i stanowi około 20% wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe u Polek. Statystycznie znaczący wzrost zachorowań występuje właśnie w przedziale wiekowym od 50. do 69. roku życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here