Telewizja cyfrowa w Mysłowicach

0
fot. sxc.hu

W związku z przeprowadzaną cyfryzacją telewizji naziemnej w Polsce, czyli zastąpieniem tradycyjnej techniki nadawania analogowego nowoczesną techniką cyfrową informujemy, iż cyfryzacja w województwie śląskim zakończy się 20 maja. Wtedy nastąpi wyłączenie sygnału analogowego w Katowicach i centralnej części województwa, w tym w Mysłowicach. Proces cyfryzacji wymaga dostosowania odbiorników telewizyjnych starego typu do odbioru sygnału cyfrowego.

Wdrożenie opartej na standardzie DVB-T (Digital Video Broadcasting–Terrestrial) naziemnej telewizji cyfrowej stanowić będzie zasadniczy zwrot technologiczny. W chwili obecnej coraz bardziej zauważalne stają się ograniczenia obecnie wykorzystywanych analogowych telewizyjnych systemów transmisyjnych, które w porównaniu do innych współczesnych cyfrowych systemów łączności radiowej, wykorzystują niewspółmiernie dużo zasobów częstotliwości.

W razie jakichkolwiek pytań związanych z zastosowaniem się do wymogów, które łączą się z cyfryzacją telewizji naziemnej, można zadzwonić pod numer infolinii 800 007 788 działającej od poniedziałku do piątku w godzinach 8 – 20 oraz zasięgnąć informacji ze strony internetowej www.cyfryzacja.gov.pl.

Nadesłano przez: UM Mysłowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here