Rada miasta: powrót po latach

0
fot. UM

Po 19 latach Rudolf Hodalski wraca w szeregi rady miasta, gdzie zastąpi zmarłego w sierpniu Dariusza Mansfelda. 77-letni pan Rudolf był radnym między 1994 a 1998 r., w latach 2011-2013 pełnił funkcję przewodniczącego zarządu dzielnicy Mysłowice-Centrum, a dzisiaj reprezentuje także Mysłowicką Radę Seniorów. Podczas składania ślubowania 28 września nie krył wzruszenia i obiecał służyć mieszkańcom i kolegom z rady swoją wiedzą i doświadczeniem.

Choć początkowo widniały w planie sesji, z planu obrad wycofane zostały projekty uchwał dotyczące nadania rondu w ul. Obrzeżnej Północnej imienia Mysłowickich Olimpijczyków oraz emisji obligacji, które miałyby zwiększyć miejski dług o kolejne 20 mln zł. O nazwanie ronda przy wjeździe do centrum handlowego Quick Park właśnie w ten sposób wnioskowało Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Nasze Mysłowice, w niezbędnej dokumentacji zabrakło jednak opinii Rady Osiedla Piasek, dlatego uchwała została przeniesiona na kolejny miesiąc.

Podobnie rzecz ma się, jeśli chodzi o obligacje. – Z uwagi na to, że docierają do mnie sygnały, że niektórzy z radnych mają za małą wiedzę dotyczącą całej sytuacji związanej z obligacjami, przychylam się do ich wniosków, być może potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby pewne rzeczy w tym projekcie uchwały uwzględnić i przedyskutować, wnoszę zatem o wycofanie stosownych druków z dzisiejszego posiedzenia rady – powiedział prezydent Lasok. Więcej o obligacjach przeczytacie tutaj.