fot. UM

Zgodnie z rozstrzygniętym w magistracie konkursem od 1 lipca wydziałem ochrony środowiska kieruje nowy naczelnik, Andrzej Holecki.

Andrzej Holecki jest mysłowiczaninem, ukończył Politechnikę Śląską w Gliwicach na Wydziale Inżynierii Środowiska o specjalizacji Zaopatrzenie w wodę i unieszkodliwianie ścieków i odpadów oraz studia podyplomowe w zakresie Techniki ochrony środowiska wobec dyrektyw UE. Do tej pory pracował w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska w Katowicach, gdzie był m.in. głównym specjalistą kierującym zespołem w dziale gospodarki wodno-ściekowej.

– Do najważniejszych zadań wydziału, którym pokieruje Andrzej Holecki, należą m.in. te wynikające z ustaw Prawo ochrony środowiska czy Prawo wodne, ale także wiążące się z gospodarką odpadami, w tym nowym systemem gospodarowania odpadami, i ochroną środowiska. Wydział ochrony środowiska realizuje również zadania wynikające z ustawy Prawo geologiczne i górnicze związane z całokształtem prowadzonych prac eksploatacyjnych – wylicza rzecznik urzędu miasta Kamila Szal.

Źródło: UM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Proszę wpisz tutaj swoje imię