Masz pomysł na zmianę swojej okolicy? Złóż wniosek o inicjatywę lokalną

0
fot. itvm.pl

Masz pomysł na inwestycję w swoim otoczeniu? Jesteś gotowy zaangażować się w jej realizację? Zbierz grupę osób i złóżcie wniosek o inicjatywę lokalną. Nabór trwa do 31 lipca.

Budowa piaskownicy, zagospodarowanie terenu zielonego przed blokiem, organizacja imprezy czy wolontariat to tylko niewielki fragment zadań, które możesz zrealizować w ramach inicjatywy lokalnej.

Twój współudział w realizacji inwestycji może polegać na zaoferowaniu twojej pracy, wkładzie finansowym lub rzeczowym. Przykładem wkładu osobowego może być prowadzenie zajęć, prace podwórkowe, remonty w pustostanach, wykonywanie projektów graficznych lub pomoc przy odrabianiu lekcji. Wkładem pieniężnym są wpłaty na rachunek gminy przeznaczone na realizację danego przedsięwzięcia. Wkładem rzeczowym mogą być np. nagrody, ławki zakupione przez inicjatorów czy dokumentacja budowlana wykonana na zlecenie mieszkańców, która posłuży do zrealizowania inwestycji.

Z wnioskiem o inicjatywę lokalną zwracasz się do urzędu miasta, który wesprze cię rzeczowo, organizacyjnie lub finansowo. Kontakt: Anna Madeja, e-mail: a.madeja@um.myslowice.pl, tel. 32 317 11 17.

Dzięki inicjatywie lokalnej udało się już zbudować place zabaw przy ul. Różyckiego i Zespole Szkół Sportowych, a także zainstalować monitoring w Gimnazjum nr 6. Tutaj dostępne są wzory wniosków i szczegółowe informacje o tym, co powinny one zawierać.

Nadesłano: UM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here