Centrum, Piasek, Stare Miasto: nabór do komitetu rewitalizacji

0
fot. UM

Do 23 grudnia trwa nabór członków do komitetu związanego z miejskim programem rewitalizacji, który obejmie obszary dzielnic Centrum, Piasek i Stare Miasto.

– Celem miejskiego programu rewitalizacji jest aktywizacja mieszkańców z wymienionych obszarów dążąca do pozbycia się negatywnych zjawisk społeczno-gospodarczych, takich jak bezrobocie, poprzez działania poprawiające wykształcenie i możliwości poszukiwania pracy – mówi rzecznik urzędu miasta Kamila Szal. Dzięki programowi ma poprawić się także jakość życia mieszkańców, m.in. za sprawą remontów budynków mieszkalnych, przeprowadzeniu ich termomodernizacji czy zainstalowaniu centralnego ogrzewania. Innym celem rewitalizacji jest również zagospodarowanie terenów poprzemysłowych i przebudowa terenów zielonych, jak np. dolnej części Parku Zamkowego.

Zadaniem komitetu rewitalizacji będzie czuwanie nad zgodnością wprowadzanych zmian z potrzebami mieszkańców i przedsiębiorców z danych dzielnic, a także podejmowanie działań informacyjnych i edukacyjnych dotyczących rewitalizacji.

– Do pracy w komitecie potrzebni są przedstawiciele z terenów Centrum, Piasku i Starego Miasta: prywatni właściciele nieruchomości, osoby prowadzące działalność gospodarczą oraz mieszkańcy – wyjaśnia Kamila Szal. Aby zgłosić chęć pracy w komitecie rewitalizacyjnym, wystarczy wypełnić deklarację przystąpienia i dostarczyć ją do wydziału rozwoju urzędu miasta. Zasady działania komitetu dostępne są tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here