W UM założysz profil zaufany ePUAP

0
fot. UM Mysłowice

Mysłowice otrzymały dofinansowanie na utworzenie punktu zakładania i potwierdzania profilu zaufanego ePUAP. Posiadanie takiego profilu pozwala na załatwianie urzędowych spraw bez wychodzenia z domu i posiadania drogiego podpisu elektronicznego. Koszt projektu to ponad 12 tys. zł, z czego 80% pokryje Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

Rozwiązanie to pozwoli zarejestrować się na platformie ePUAP, wypełnić wniosek o profil zaufany ePUAP i wysłać go. Następnie czekać nas będzie jednorazowa wizyta w urzędzie, by potwierdzić zgodność swoich danych osobowych z tymi wprowadzonymi do systemu. W ten sposób otworzymy sobie drzwi do elektronicznego urzędu, gdzie będziemy mogli załatwić różnego rodzaju sprawy.

W punkcie ma również znaleźć się miejsce dla osób, które nie posiadają internetu lub będą potrzebowały pomocy przy rejestracji i wypełnianiu formularza. Co ważne po wysłaniu formularza w urzędzie będzie można potwierdzić swój profil zaufany tego samego dnia.

System ePUAP zapewnia bezpieczeństwo profilu zaufanego. Wprowadzenie takiego rozwiązania przyczyni się do oszczędności czasu klientów, ponieważ elektroniczny urząd będzie czynny 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, jak również w święta.

Nadesłano przez: UM Mysłowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here