Czujniki czadu w 133. mieszkaniach komunalnych

0

Urząd miasta zakupił 133 czujniki ostrzegające przed ulatniającym się czadem, które niebawem zostaną zamontowane w mysłowickich mieszkaniach komunalnych. Zakup, który pozwoli zabezpieczyć ok. 95% lokali wyposażonych w gazowe podgrzewacze wody typu junkers, kosztował miasto 10 tys. zł.

Czujki alarmujące o wydobywającym się cichym zabójcy, czyli bezwonnym czadzie, to bardzo proste i powszechnie dostępne urządzenia. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na ich zakup.

– Moim obowiązkiem jest dbać o bezpieczeństwo mieszkańców. Wspieramy zatem miejską komendę policji, współfinansujemy zakup radiowozów, współpracujemy z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną, jak choćby przy budowie nowoczesnej strażnicy przy ul. Mikołowskiej. Czasem jednak potrzebne są działania bliżej mieszkańców, które stosowane powszechnie znacząco przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa – podkreśla prezydent Edward Lasok.

Systemy alarmujące będą w pierwszej kolejności montowane w mieszkaniach, które wyposażone są w junkersy oraz piece węglowe. Zamontują je pracownicy Miejskiego Zarządu Gospodarki Komunalnej podczas najbliższych przeglądów gazowych.

Nadesłano przez: UM Mysłowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here