Iwona Nowak nowym dyrektorem kancelarii prezydenta

0
fot. UM Mysłowice

1 lutego kancelaria prezydenta miasta musiała pożegnać się ze swoim szefem, Wojciechem Królem, który kierował nią przez ostatnie cztery lata. Informację o przejściu Króla do gabinetu Wojciecha Saługi, Marszałka Województwa Śląskiego, podczas styczniowej sesji rady miasta potwierdził prezydent Edward Lasok.

– Praca, którą wykonuje pan dyrektor, została wysoko oceniona nie tylko w Mysłowicach, ale również w województwie – mówił podczas sesji Lasok. Jak twierdzi, decyzja o udzieleniu zgody na przejście Króla do urzędu marszałkowskiego, który 1 lutego objął stanowisko dyrektora Kancelarii Marszałka Województwa Śląskiego, nie należała do łatwych i została poprzedzona długą dyskusją z Saługą.

Dotychczasowy szef kancelarii Lasoka podczas czterech lat swojej pracy zapoczątkował akcję promowania miejskich szkół ponadgimnazjalnych oraz przekazywania 1% podatku na rzecz organizacji działających w Mysłowicach, a także przysłużył się do promocji zespołów muzycznych z naszego miasta dzięki zainicjowaniu wydania płyt „Mysłowice dobrze brzmiące”.

Miejsce Wojciecha Króla zajęła Iwona Nowak – dotychczas naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Mysłowice. Nowa dyrektor jest absolwentką Uniwersytetu Śląskiego, ukończyła także liczne szkolenia i warsztaty z zakresu rozliczania projektów unijnych, zarządzania projektami czy pozyskiwania funduszy dla kultury i edukacji. Pełniła także funkcję eksperta oceniającego projekty unijne z zakresu edukacji przy Ministerstwie Rozwoju Regionalnego, a do 2011 r. była polonistką w II Liceum Ogólnokształcącym.

W czasie swojej pracy w Wydziale Edukacji, Kultury i Sportu Nowak zmierzyła się między innymi z przeniesieniem Zespołu Szkół Specjalnych do wyremontowanego i dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych budynku w Brzęczkowicach (dotacja z PFRON) oraz wprowadzeniem nowoczesnego i efektywnego narzędzia, jakim jest bon oświatowy.

Iwonę Nowak zastąpi dotychczasowy kierownik Zespołu Edukacji Aleksandra Żołna. Nowa naczelnik w Urzędzie Miasta Mysłowice pracuje od 1999 r., a na stanowisku kierowniczym od dziewięciu lat. Wcześniej była wicedyrektorem w Szkole Podstawowej nr 5, gdzie pracowała również jako nauczyciel. Przez dziewięć lat była również doradcą metodycznym kształcenia zintegrowanego. Aleksandra Żołna ukończyła wyższe studia pedagogiczne oraz podyplomowe z administracji i zarządzania.

Źródło: UM Mysłowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here