Rada miasta przyjęła budżet na 2015 rok

0
fot. freeimages.com

Mysłowiccy rajcy przyjęli budżet miasta na przyszły rok. Uchwała budżetowa jest jedną z najważniejszych, jaką podejmują radni – to właśnie w niej określane są planowane dochody i wydatki miejskie.

W głosowaniu udział wzięło 19 obecnych na sali radnych. Projekt budżetu zaprezentowała skarbnik miasta Lidia Łazarczyk, a pierwszy zastępca przewodniczącego rady, Józef Zajkowski, odczytał pozytywną ocenę projektu budżetu, jaką udzieliła Regionalna Izba Obrachunkowa. Pozytywnie oceniła go też Komisja Finansów Rady Miasta Mysłowice.

Za budżetem zagłosowało 15 radnych, jeden był przeciw, trzech wstrzymało się od głosu. Tym samym bezwzględną większością głosów budżet został przyjęty.

Prezydent Edward Lasok podziękował radnym, którzy głosowali za budżetem, przypomniał również, że zapisy w uchwale budżetowej to planowane wydatki, które mogą ulec zmianie. – Chciałbym podziękować radnym, którzy głosowali za tym budżetem. Jest to dokument starannie przygotowany, zgodnie z ustawą. To jest budżet, który z pewnością będzie zmieniany w ciągu roku. Zmiany będą odzwierciedlać dynamiczne sytuacje, z jakimi zetknie się nasze miasto w ciągu najbliższego roku – powiedział.

Planowane dochody w 2015 roku wyniosą ponad 289,5 mln zł, natomiast wydatki ponad 288 mln zł.

Nadesłano przez: UM Mysłowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here