Monitoring tematem spotkania prezydenta z policją

0
fot. UM Mysłowice

2 kwietnia prezydent Edward Lasok spotkał się z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach w sprawie planów znacznej rozbudowy miejskiego monitoringu. Zebranie miało na celu stworzenie mapy miejsc zagrożonych, w których pojawienie się kamery poprawiłoby bezpieczeństwo mysłowiczan.

Podczas spotkania sekretarz miasta Andrzej Kijanka poinformował, iż koszty powiększenia ilości kamer na terenie miasta do ponad trzydziestu szacuje się na kilkaset tysięcy złotych oraz przedstawił wstępne ustalenia dotyczące organizacji tego zadania. W posiedzeniu wzięli udział dzielnicowi pracujący na terenie Mysłowic, których charakter pracy pozwala najtrafniej wybrać miejsca najbardziej zagrożone.

Debata poruszała również tematy połączenia monitoringu miejskiego z monitoringiem wjazdowym i wyjazdowym z Mysłowic, który pozwoli na większą kontrolę nad samochodami poruszającymi w mieście. Komendant mysłowickiej policji zwrócił uwagę na niezwykle ważny aspekt przekraczania dozwolonej wagi samochodów ciężarowych przejeżdżających przez Mysłowice. Podkreślił, iż monitoring wjazdowo-wyjazdowy pozwoliłby skutecznie walczyć z tego typu wykroczeniami.

Rozbudowa miejskiego monitoringu to nie jedyne działania prowadzone przez prezydenta, a mające na celu poprawę bezpieczeństwa w mieście. Bardzo dobra i stała współpraca z policją, wsparcie finansowe przekazywane na zakup nowoczesnych radiowozów i dodatkowe patrole piesze to kolejne formy prowadzonej polityki bezpieczeństwa.

Nadesłano przez: UM Mysłowice