fot. UM Mysłowice

Od bieżącego roku podatek od nieruchomości można zapłacić przy pomocy opłatomatu znajdującego się w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Miasta Mysłowice. Dzięki decyzji administracyjnej opatrzonej kodem kreskowym każdy mieszkaniec szybko i sprawnie ureguluje należności podatkowe.

Opłatomat wyposażony jest w czytnik, który po zeskanowaniu kodu kreskowego, znajdującego się na odwrocie decyzji, wyświetli kwotę całości podatku, którą podatnik może dowolnie zmodyfikować do żądanej przez siebie wysokości. Następnie opłatomat pokaże dane mieszkańca i poprosi o dokonanie opłaty bilonem bądź banknotem pieniężnym i jeżeli będzie taka potrzeba wyda resztę i w dalszej kolejności wydrukuje potwierdzenie wpłaty.

Oprócz możliwości uregulowania podatku od nieruchomości kasa automatyczna przyjmuje płatności z tytułu opłat komunikacyjnych, m.in.: rejestracji pojazdów, wymiany lub wydania wtórnika dowodu rejestracyjnego czy opłat za wydanie uprawnień do kierowania pojazdami oraz skarbowych, takich jak pełnomocnictwa, zaświadczenia, odpisy aktów stanu cywilnego. Pełny wykaz opłat, które można uiścić w opłatomacie, znajduje się tutaj.

Automatyczna kasa zamontowana została w urzędzie miasta w sierpniu 2013 r. Jej obsługa jest szybka i bardzo intuicyjna, przez co pozwala znacznie skrócić czas załatwiania urzędowych spraw.

Nadesłano przez: UM Mysłowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Proszę wpisz tutaj swoje imię