Jeszcze więcej kamer

0
fot. UM Mysłowice

20 stycznia w urzędzie miasta odbyła się specjalna narada dotycząca monitoringu miejskiego zwołana przez prezydenta Edwarda Lasoka.

Prezydent omówił z komendantami policji i straży miejskiej kwestię zakupu dodatkowych kamer monitoringu oraz wady i zalety dotychczas funkcjonującego systemu.

Za priorytetowy uznali oni zakup monitoringu wjazdów i wyjazdów z miasta. „Pozwala on w sposób szczegółowy weryfikować tablice rejestracyjne znajdujące się w zasięgu kamer, w szybki sposób dokonywać ich analizy oraz alarmować wskazane jednostki lub osoby o pojawieniu się na terenie miasta lub jego opuszczeniu samochodu o poszukiwanych numerach rejestracyjnych. System ten w sposób znaczny przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa na terenie miasta oraz spadku liczby kradzionych samochodów” – czytamy na stronie Urzędu Miasta Mysłowice.

Prezydent zlecił przygotowanie dokumentacji finansowej w zakresie zakupu i montażu tego rodzaju systemu monitorowania miasta.

O tym, jak ma się obecnie stan monitoringu w Mysłowicach, przeczytacie tutaj.

W planach urzędu jest także zakup kolejnych fotopułapek, czyli urządzeń wyposażonych w czujniki ruchu rejestrujące każde zdarzenie, które ma miejsce w jej pobliżu, zarówno w dzień, jak i w nocy. Na terenie Mysłowic rozlokowane są fotopułapki należące do straży miejskiej i policji – służą do walki z osobami pozbywającymi się nielegalnie śmieci bądź dewastującymi mienie.

Źródło: UM Mysłowice