fot. cismyslowice.pl

W urzędzie miasta zostały rozstrzygnięte konkursy na nowych naczelników. Marcjanna Mądry wygrała konkurs na Naczelnika Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Nadzoru Właścicielskiego. Z kolei Kazimierz Dziula – były wiceprezydent Mysłowic – zostanie Naczelnikiem Wydziału Rozwoju Miasta.

Nowa naczelnik jest mieszkanką Mysłowic, z wykształcenia magister geologii. Działa w Komisji Finansów i Rozwoju oraz Komisji Gospodarki Miejskiej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa. Kazimierz Dziula, również mieszkaniec Mysłowic, z wykształcenia jest architektem. W latach 1995 – 1998 był III wiceprezydentem Mysłowic.

Marcjanna Mądry będzie musiała zrezygnować z mandatu radnej. Funkcję tę sprawuje od 2010 roku- mandat zdobyła z ramienia Mysłowickiego Porozumienia Samorządowego. Prawo samorządowe zabrania równoczesnego sprawowania mandatu radnego i pracy w miejscowym urzędzie gminy. Jej miejsce w radzie zajmie osoba, która w ostatnich wyborach w tym samym okręgu z tej samej listy zdobyła w kolejności najwięcej głosów. Jest to Jerzy Biesiadecki, obecnie przewodniczący zarządu Osiedla Wesoła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Proszę wpisz tutaj swoje imię