Urząd miasta o nowym prezesie MPWiK

0
fot. UM Mysłowice

14 lutego Rada Nadzorcza Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji odwołała z funkcji prezesa zarządu Jana Chmielowskiego.

Chmielowski zatrudniony został w lutym 2012 roku w celu realizacji prawa ochrony środowiska i dyrektywy Unii Europejskiej, które zobowiązały Gminę Mysłowice do osiągnięcia tzw. efektu ekologicznego, rozumianego jako wzrost ilości mieszkańców korzystających z sieci kanalizacyjnej do końca czerwca 2012 roku. Cel ten został osiągnięty i teraz przyszedł czas na nowe działania dotyczące restrukturyzacji spółki.

Jan Siczek, który kilka dni temu objął stanowisko prezesa zarządu MPWiK, w latach 2001 – 2007 związany był z Rejonowym Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w Tychach, gdzie pełnił funkcję zarządcy komisarycznego, a po komercjalizacji – funkcję prezesa zarządu. W latach 2008 – 2011 objął stanowiska zastępcy dyrektora ds. logistyki i prezesa zarządu oraz dyrektora generalnego w dwóch spółkach na terenie Polski.

Jan Siczek to magister ekonomii – dyplom zdobył w Szkole Głównej Planowania i Statystyki (SGH) w Warszawie. Ukończył również Podyplomowe Studia Menedżerskie w zakresie zarządzania nowoczesnym przedsiębiorstwem w UE dla spółek wodociągowo – kanalizacyjnych.

Źródło: UM Mysłowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here