fot. ARAmedia

Podczas sesji 25 października Rada Miasta Mysłowice dokonała nowego podziału na okręgi wyborcze. Obwody głosowania tworzy się w celu przeprowadzania głosowania w wyborach powszechnych oraz w wyborach przeprowadzanych w trakcie kadencji organów przedstawicielskich.

Obwód głosowania stanowi obszar działania obwodowej komisji wyborczej przeprowadzającej głosowanie w lokalu wyborczym.

Uchwała w sprawie obwodów głosowania ustala ich numery, granice oraz siedziby obwodowych komisji wyborczych. W proponowanym podziale Miasta Mysłowice na obwody głosowania utrzymano generalną zasadę wynikającą z art. 12 § 3 Kodeksu wyborczego, że o wielkości obwodu głosowania decyduje liczba mieszkańców nim objęta. Nie może być niższa niż 500 mieszkańców i nie może przekroczyć 3000 mieszkańców zamieszkałych w obwodzie głosowania. W trakcie prac nad aktualizacją granic obwodów zostały uwzględnione: zmiany wynikające z podziału miasta na okręgi wyborcze, wnioski mieszkańców oraz propozycje przedstawicieli Rad Osiedli.

Rada Miasta Mysłowice w dniu 20 grudnia 2012 r. podjęła Uchwałę Nr XXXVI/680/12 w sprawie podziału miasta na stałe obwody głosowania.

Treść uchwały oraz wykaz mysłowickich okręgów wyborczych dostępny jest na www.mysłowice.pl.

Źródło: UM Mysłowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Proszę wpisz tutaj swoje imię