fot. opole.pl

Zgodnie z wymogami wprowadzonego w magistracie Systemu Zarządzania Jakością PN-EN ISO 9001:2009 w poniedziałek, 21 stycznia, rozpoczęło się coroczne badanie zadowolenia klientów Urzędu Miasta Mysłowice ze świadczonych usług.

By wziąć udział w badaniu, wystarczy wypełnić krótką ankietę. Dostępna jest ona w internecie oraz w wersji tradycyjnej, papierowej, w Biurze Obsługi Mieszkańca oraz w każdym wydziale/zespole urzędu.

Ankieta jest anonimowa i ma na celu sprawdzenie, co mysłowiczanie myślą o funkcjonowaniu urzędu miejskiego; o organizacji jego pracy, wiedzy i kompetencjach urzędników czy panującej tam atmosferze.

Zebrane wyniki mają pozwolić na dokonanie analizy porównawczej z wynikami badań przeprowadzonych w latach poprzednich i mają przyczynić się do poprawy jakości usług świadczonych przez Urząd Miasta Mysłowice.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców naszego miasta do wypełnienia ankiety – poświęćcie kilka minut, by wyrazić swoje zdanie na temat organizacji urzędu. Badanie potrwa do 20 lutego.

W ubiegłorocznym badaniu ankietowym – informuje rzecznik mysłowickiego magistratu, Kamila Szal – na pytania dotyczące usług świadczonych przez urząd, wiedzy i kompetencji urzędników, poziomu obsługi oraz czytelności informacji przekazywanych przez urzędników ponad 40% ankietowanych odpowiadało – bardzo dobrze, ponad 15% – dobrze. Odpowiedzi dostatecznie i źle były na poziomach odpowiednio 20 lub ponad 20% i kilkunastu %.

Na pytania dotyczące czasu oczekiwania na załatwienie sprawy 30% i powyżej 30% ankietowanych odpowiadało – bardzo dobrze. Kilkanaście procent liczyła odpowiedź – dostatecznie, a ponad 20 % odpowiedź – źle. Ponad 60% ankietowanych odpowiedziało, że nie korzystało z materiałów informacynych platformy SEKAP i ponad 70% ankietowanych woli korzystać z tradycyjnego kontaktu z urzędem. 50% ankietowanych odpowiedziało również, że poziom obsługi i usług świadczonych przez urząd wzrósł w ostatnich latach. 31% ankietowanych odpowiedziało, że jest bez zmian i 19%, że uległ pogorszeniu – podsumowuje.

Łączna ilość osób ankietowanych wahała się od 226 osób do 234.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz
Proszę wpisz tutaj swoje imię